Legoland SRN

Zábavní park pro děti a dospělé, Německo

O parku

Zábavní park LEGOLAND v Německu nabízí spoustu úžasných atrakcí určených nejenom pro nejmenší, ale i pro dospělé. Díky blízké vzdálenosti od hranic se tak park stal pro nás nejnavštěvovanějším parkem západní Evropy.

Park se dělí na MINILAND, ZEMI RYTÍŘŮ, LEGO X-TREME, LEGO Ninjago World,  ZEMI DOBRODRUŽSTVÍ, ZEMI FARAONŮ, ZEMI PIRÁTŮ, ZEMI ILUZÍ, MALÁ ASIE a LEGO City. Můžete si např. udělat řidičský Lego-průkaz, rýžovat zlato, projet Safari tour jeepem, zahrát si na archeology v dunách písku nebo navštívit Lego fabriku, kde každý obdrží kostičku právě vyrobeného lega. Nechybí horské dráhy, jízdy na vlnách, projížďky vláčkem kolem parku či návštěva otáčející se rozhledny. Jako lovec draků můžete zkrotit ohnivého draka, jako mořský badatel zkoumat žraloky a rejnoky v podvodním světě - kam se vydáte a v jakém pořadí, to určuje každý sám.

Hodně zábavy pro děti a relaxace pro rodiče nabízí prázdninová vesnička LEGOLAND, která je hned vedle parku a kde mohou hosté přenocovat. Dobrodružná hřiště, minigolf, pestrý zábavní program a idylické jezero s písečnou pláží navodí tu správnou dovolenkovou atmosféru. V prázdninové vesničce najdete 4 restaurace,  18 tematických hřišť, dvě dráhy pro tříkolky, lanové centrum s vysokými lany, minigolfové hřiště a kuželkářské dráhy v bowling centru. K dispozici jsou dětské kočárky (i v parku), které si můžete na celý den zapůjčit.

Přímo u vchodu si na závěr dne můžete nakoupit v jednom z největších LEGO® obchodů na světě.

Spousta dalších překvapení na Vás čeká v oblíbeném Legolandu ....

 

Otevírací doba parku v roce 2023: 

LEGOLAND je otevřen 25.3. - 5.11.2023 v době 10-18 hod.

(Delší otevírací doby jsou o víkendech, svátcích a o prázdninách)

Zavřeno: 7. května, 9.-10. května, 12.-14. červen, 12.-13. a 18.-20. září 2023

(Atrakce zavírají o 1h dříve)

PLÁNEK PARKU 2022 ZDE

Vzdálenosti:

* z Prahy - 470km    * z Brna - 670km  * z Českých Budějovic - 420km   * z Ostravy - 830km

NOVINKY 2023

Tématický svět LEGO® MYTHICA

Kdykoli dá dětská fantazie vzniknout nějaké nové LEGO® bytosti, ožije v říši LEGO MYTHICA: vítejte ve světě kreativity a magických tvorů!

Za branou do říše LEGO MYTHICA se na 12 000 metrech čtverečních otevírá okouzlující svět,  kde budou návštěvníci všech věkových kategorií překypovat úžasem a vzrušením a zažívat báječná dobrodružství: létejte povětřím s okřídleným lvem jménem Maximus na velkolepé atrakci Wing Coaster, zažijte dráždivý okamžik beztíže ve Fire & Ice Tower a těšte se na zábavu při hraní a stavění v CreaZone.

NOVINKY 2022

NINJAGO® Quarter v prázdninové vesnici LEGOLAND® Feriendorf!

Krásně barevné a pěkně tematicky laděné rodinné pokoje s odděleným dětským pokojem a soukromým balkonem nebo terasou splní sny malých i velkých NINJAGO fanoušků!

Samostatný dětský pokoj je vytvořen v podobě diamantové jeskyně, ve které Lloyd a Kai hlídají nejen jiskřivé poklady, ale samozřejmě i sladké sny dětí...

NINJAGO® Quarter (max. 4 osob) se snídaní

Výbava pokojů (27 m²)

  • oblast pro rodiče s dvojlůžkem
  • oblast na spaní pro děti s patrovou postelí
  • koupelna se sprchou, WC a fén
  • minilednička a televize s plochou obrazovkou
  • ručníky a ložní prádlo
  • sejf
  • Dětské postele se stavební podložkou LEGO na hran
  • terasa nebo balkon

 

 

NOVINKY 2018

LEGOLAND® Pirate Island Hotel

Pouze deset minut pěšky od parku LEGOLAND® najdete od začátku sezóny 2018 nový LEGOLAND Pirate Island Hotel ve kterém je rušno i po uzavření parku. Hotelový areál se podobá živému obchodnímu přístavu. Fasáda obou budov připomíná ubytování pirátů vyrobené z vraků lodí. Středem ostrova je pirátská loď, která zakotvila v přístavu, na kterou mohou malí piráti vylézt, klouzat se po ní a hrát si.

V láskyplně tematizovaných pokojích vaše pirátské dobrodružství pokračuje. Pusťte se do hledání pokladů mezi dřevěnými plaňkami, pirátskými tapetami a mnoha modely LEGA® a vytvořte si vlastní kreace LEGA®.

Kdo se po náročném dni plném dobrodružství potřebuje posilnit, najde chutné občerstvení a nabídku pirátských jídel v nové restauraci "Pirate Tavern".

Jste připraveni na nová dobrodružství? Zarezervujte si váš nocleh v Pirate Island Hotel včetně 2denního vstupu do parku.

The Great LEGO® Race

V jízdní části Project X v tematické oblasti LEGO® X-TREME bude jízda na horské dráze ještě více vzrušující, protože nyní máte možnost zažít během jízdy jedinečné dobrodružství ve virtuální realitě. Nastupte do závodního auta, nasaďte si virtuální brýle a už začíná napínavá honička. Ve 360stupňovém světě LEGA pojedete rychlou závodní jízdu proti figurkám LEGA jako je faraón, surfařka, čaroděj a kapitán pirátů. Nejedná se přitom pouze o ostré zatáčky, ale jede se v rychlém tempu nahoru a hned zase dolů. Kdo tento závod vyhraje, zůstane napínavé až do konce. Držíme vám palce!

 

LEGO® NINJAGO® 4D Movie

Výstava modelů LEGO® STAR WARS™ MINILAND

 

 

NOVINKY 2016

1) V části MINILAND bylo postaveno 5 největších mrakodrapů na světě v měřítku 1:150. Nejvyšší budova na světě Burj Khalifa v Dubaji tak vyčnívá oproti jiným stavbám až do výšky přes 5metrů (skutečná velikost 828m).


2) Premiéra nového 4D filmu "A New Adventure", exkluzivně promítané pouze v LEGO Studiu.

3) Přibude i nové ubytování ve Feriendorfu - Hotel Drachenburg 4* - Tento "Dračí hrad" bude spolu s hotelem Rittenburg, Königsburg a apartmánovými bungalovy opět velmi oblíben, proto doporučujeme včasnou rezervaci, zejména o víkendu a v období svátků.

 

 

NOVINKY 2015

Novinka 2015

 

NOVINKY 2014

 
- Nově otevřený hotel KONIGSBURG s 56-ti LEGO® tématickými pokoji (cca 30 m2 pro 4 osoby) a 12-ti pokoji (cca 40 m2 až pro 5 osob)
 
- Nová výstava modelů STAR WARS

 
- Nový film v Lego studiu

 

NOVINKY 2013

Interaktivní atrakce formou "střílečky" v egyptském stylu s názvem "Temple X-pedition". Užijete si období faraonů a pyramid!


Tempel X-pedition

 

NOVINKY 2012

Park slaví 10. narozeniny a jako dárek přichystal 22m vysokou novou atrakci "Létající Ninjago".

 

NOVINKY 2011

Star Wars MINILAND - impozantní více než 2m LEGO modely, které si můžete nově od června 2011 prohlédnout na 140m2 plochy.

Čínský národní cirkus - "PANDA" - od 2.6.-11.9.2011 - v Lego Aréně si nenechte ujít toto fasinující představení.

24 nových prázdninových domů v egyptském stylu - od dubna 2011se můžete ubytovat v přilehlé "Prázdninové vesničce" v některém ze 72 superior rodinných pokojů ve stylu egyptských faraónů nebo Kleopatry.

Spousty nových doprovodných programů, show a zábavy během dne

 

Novinky 2009 - 2010

 

LEGO Svět pod vodou
Poprvé v Německu žije v novém světě pod vodou 1.000 ryb společně s fascinujícími modely z více než milionu LEGO kostiček. Prožijte v obřím krytém akváriu napínavou dobrodružnou cestu na mořské dno, až do potopeného města Atlantis. Na cestě Vás budou doprovázet žraloci, rejnoci a rozmanité tropické rybičky. Jen velcí odvážlivci přijdou blíž k mořským obyvatelům do 8 m dlouhého skleněného tunelu. Nově otevřeno od 21.května 2009.

4D-Film „Bořek stavitel
Všichni fanoušci Bořka Stavitele (v němčině „Bob der Baumeister) mohou svého hrdinu zažít na vlastní kůži od 4. dubna 2009 v LEGOLANDu. Novým 4D-filmem provází diváky Bořek a jeho přátelé po stavbě obrovské horské dráhy a ohromuje diváky v LEGO Studios smyslovým prožitkem ve čtvrté dimenzi. 4D je zkrátka zážitek po celém těle. Kromě Bořka stavitele se můžete těšit na další 2 projekce.

Ubytování v prázdninové vesničce - Feriendorf

Přímo vedle Legolandu byla v roce 2008 otevřena prázdninová vesnička s ubytováním v chatičkách pro 2-6 osob. Každý pokoj je jinak tematicky laděný (tematika rytíř, pirát, dobrodruh, závodník). Ve vesničce najdete restauraci, recepci, obchod, několik dětských hřišť. Ubytování možno kdykoliv i na 1den.

 

Odkazy:

Otevírací doba - otevírací doba v Legolandu

 

Tipy na výlet:

 

• Muzeum hracek v Norimberku • www.spielzeugmuseum-nuernberg.de
• Baumwipfelpfand / procházka v korunách stromu • www.baumwipfelpfad.de
• Pullman City / westernové městečko • www.pullmancity.de
• Märchenwald Isartal / zábavní park• www.maerchenwald-Isartal.de
• SkylinePark Bad Wörishofen • www.skylinepark.de
• Olympiapark / Olympijský stadion • www.olympiapark.de
• Muzeum BMW v Mnichově • www.bmwmuseum.de
• Zámek Neuschwanstein / pohádkový zámek Ludvíka II.Bavorského • www.neuschwanstein.de
• Garmisch-Partenkirchen / místo, kde se odehrává každoročně Turné čtyř
můstku, rodiště R.Strausse
• Zugspitze / nejvyšší hora Německa (2962 m.n.m.) – z města jezdí zubačka na vrchol • www.zugspitze.de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zájezdy 2024

Vaše registrace byla úspěšně odeslaná, Děkujeme.
V případě, že nepřijde odpověď do 24h, prosím podívejte se nejdříve do schránky SPAM
www.detskezajezdy.cz
info@detskezajezdy.cz