Novinka 2014

Tropical Islands slaví 10-té výročí otevření. K té příležitosti bude během celého roku připravena řada akcí a soutěží. V každé vstupence je již v ceně započítán vstup na tobogány, do dětského klubu TROPINO Club a African Jungle Lift.

 

Novinka 2013 - představení AKOYA

Toto představení vás vezme do magického světa pod vodou, plného exotických barev.  Zažijete akční zábavu s úžasnými akrobatickými výkony, fantastické vystoupení na hrazdě a trampolíně, popírající gravitační zákony! Vydáte se na fascinující cestu do podmořského světa Karibiku, setkáte se s obřími želvami, krásnými mořskými pannami a dalšími zvláštními obyvateli podmořských hlubin.

 

Novinka 2012 - Nová večerní show

Od 21.1.2012 se každý večer v 18:30h pořádá nová zábavní show (The Tropical Variety Show) s novým názvem "Circus Tropical on Ice. V této show můžete vidět fantastická akrobatická čísla, taneční vystoupení či si poslechnout hudební vystoupení. Když se zvedne opona na jevišti Wayang Stage, začne jedinečné vystoupení plné barev, dojmů a fantazie. Místa na show je nutné rezervovat předem, vstupné činí 15 Euro za dospělou osobu a 13 Euro za dítě (4-14let).


Nabídka sportov
ních aktivit
Vyzkoušejte jízdu na SEGWAY nebo na elektrickém kole a prozkoumejte okolí Tropical Islands. Nyní máte možnost si za poplatek zapůjčit vozítko SEGWAY nebo elektrické kolo, buď na 3 hodiny nebo na celý den. Je rovněž možné zaplatit si kurz jízdy na SEGWAY nebo organizovanou projížďku po okolí.


Nové ubytovací kapacity
Na přelomu února / března 2012 se budou otevírat nové lodge, které nabídnou hostům nocleh ve dvou až čtyřlůžkových pokojích.


Nabídka pro školní skupiny
Pro skupiny školních dětí (do věku 19 let) nabízíme speciální vstupné 11,00 Euro (platí pro vstup ve všední dny). Na každých 15 žáků se poskytuje 1 učitelský doprovod zdarma. Další učitelé platí cenu 24,50 Euro (pokud počet učitelů navíc nepřesáhne 2-3, lze jim počítat cenu stejnou jako pro žáky)

 


Tropické ostrovy - SRN - Informace

Obří tropický zábavní park vznikl v roce 2004 za pouhých 7 měsíců. Do smělého projektu se pustil malajský obchodník Colin Au v době, kdy se mu naskytla možnost koupit bývalou sovětskou leteckou základnu, když zkrachoval projekt na výrobu vzducholodí Zeppelin. Zbyla po něm obrovská hala vysoká 107 m s rozlohou 66 000 m2 (délka 360 m, šířka 210 m). Pro zajímavost - vešla by se sem Socha svobody na výšku nebo 8 fotbalových hřišť. Pan Au chtěl především Evropanům nabídnout možnost kochat se krásou tropů a samozřejmě ochutnat tamní speciality bez toho, aby museli jezdit tisíce kilometrů daleko.

Tropický ráj najdete u městečka Brand - odbočka z dálnice A 13 na STAAKOW, cca 100 km od Drážďan a cca 55 km před Berlínem. Celková vzdálenost Praha - Brand = 265 km.

Odpočinkový komplex „Tropické ostrovy" - je jedinečný ostrov s nezaměnitelnou atmosférou, nádherným koupáním, originálními stavbami, kde si můžete dopřát kulinářské zážitky spojené s exotickou show na pódiu. Laguna Bali s jeskyněmi a vodopády, stejně
jako ohromné Jižní moře s jedinečnou písečnou pláží garantuje skvělý aktivní i pasivní odpočinek. Teplota vzduchu, která se pohybuje mezi 25 - 30°C, teplota vody 28 - 31°C , teplota ve vířivkách až 38°C, ale především vlhkost vzduchu (70 %) vás nenechají na pochybách, že jste skutečně u moře v tropech.


Co budete potřebovat s sebou? Samozřejmě mimo peněz na vstupné a občerstvení, především plavky a osušky, věci na převlečení, eventuálně míč, potápěčské brýle, sluneční brýle, opalovací krém (můžete se totiž i opálit, neboť fólie propouští až 80 % slunečního záření).


Po zaplacení vstupného dostane každý návštěvník náramek s čipem. Od této chvíle už nepotřebujete žádné peníze v hotovosti. Čipem si otvíráte a zavíráte skříňku (bohužel, nejsou příliš velké), platíte občerstvení v restauraci, nákup v obchodě atd. A tímto okamžikem se stáváte obyvateli obrovské tropické vesnice, kde si můžete užívat všech možností, které vám nabízí ke zpříjemnění života. Jenom malé upozornění pro rodiče a prarodiče - pohlídejte si své ratolesti při utrácení - dětem se takové placení velmi libí, tak abyste se při odchodu nedivili, za kolik Euro si dopřáli nejrůznější sladkosti.

Nyní se už můžete vydat prozkoumat, co všechno vám tento tropický ráj nabídne. K dispozici je dostatečné množství lehátek, které si můžete „obsadit" osuškou a můžete hned vyrazit využít mnoho zajímavých atrakcí.

Bazén Jižní moře má 4 000 m2 a je dlouhý jako 3 olympijské bazény. Písečná pláž je 7 m široká, na ní jsou postaveny stovky křesílek a lehátek,které zvou ke karibskému lenošení. V bazénech se můžete dosytosti proplavat či si zašnorchlovat. Na ostrůvku se večer konají exkluzivní show doprovázené světelnými efekty, při kterých se jistě budete skvěle bavit.


Bazén Laguna Bali je replikou pravé atmosféry z ostrova Bali - pískovcové skály, vodopády, dřevo, palmy, indonéské chatky. Vaše děti se zde skvěle vydovádí - k dispozici jsou 2 tobogány, divoká voda, vířivky, vodopády, voda 31ºC, hloubka vody 1,35 m. Večer je bazén magicky osvětlen - barvy světla se mění.


Až se nabažíte koupání a lenošení, tak se můžete projít unikátním deštným pralesem uprostřed mezi bazény. Džunglí vedou chodníčky v délce 1,1 km, kde se můžete procházet mezi 20 000 rostlinami a 500 druhy stromů, které jsou vysoké až 14 metrů. Atmosféru dokreslí zvuky pralesa - nemusíte se však ničeho bát, reproduktory jsou umně skryté v pralesní půdě.

 

Pro ty, kteří ještě nebudou mít aktivit dost, se nabízí soustava tobogánů. Můžete se sklouznout největší skluzavkou v Německu, vysokou 25 m.


Trochu adrenalinu si také můžete dopřát v dvoumístném balonu, který s vámi vystoupá do úctyhodné výšky, abyste se mohli pokochat pohledem po celém ostrově.

 

Na uklidněnou si potom pro změnu můžete zahrát minigolf.


Skutečný odpočinek si také můžete dopřát v sauně i v soláriu. Nabídka relaxačních možností je opravdu pestrá: parní lázně, květinové lázně, solná a minerální místnost, koupele proti bolesti, bylinková sauna. Pohodu a klid naleznete v meditační místnosti s příjemnou hudbou. Lehké jídlo a lahodné nápoje v kavárně budou tou pověstnou třešničkou na dortu při ozdravování těla i duše.


Žádný z návštěvníků „Tropických ostrovů" by rovněž neměl zapomínat na dodržování pitného režimu. Množství barů a restaurací nabízí velký výběr nealkoholických i alkoholických nápojů, včetně tolik populárních míchaných koktejlů. Mnoho druhů menu, „vše, co můžete ochutnat" při tropickém Barbecue, ale i hamburger s hranolky - to je gastronomická nabídka na Tropických ostrovech pro každou chuť, pro malý i velký hlad.

 

Stanové městečko

Pokud byste si pobyt na ostrově chtěli opravdu užít několik dní - není žádný problém - můžete nocovat ve stanovém městečku. Jen je potřeba si noclehy rezervovat dopředu (zejména u víkendů). Tropický ráj pro vás není nikdy uzavřen - otevřeno je non-stop - 24 hodin denně, 365 dní v roce.  Více praktických informací zde.


Odkazy:

Mapa parku - interaktivní mapa

Galerie fotek - obrázky z Tropických ostrovů

Často kladené dotazy

Otevírací doba - otevírací doba 365 dní v roce nonstop


Datum Název Dnů Doprava Cena
Ostatní zájezdy do Tropical Islands
26.04.2020 Tropical Islands - 1den 1 Autobus 990
22.08.2020 ZOO Berlín a Tropical Islands 2 Autobus 2 890
23.08.2020 Tropical Islands - 1den 1 Autobus 990
17.11.2020 Tropical Islands - 1den 1 Autobus 990

TROPICAL ISLANDS - POKOJE, STANY, APARTMÁNY

Poloha: Tropical Islands se nachází pouze cca 60 km jižně od Berlína. Apartmány jsou od objektu Tropical Islands cca 15 min. jízdy autem.
Vybavení: tropický svět na 66.000 m².Tropical Islands stany
Ubytování: komfortně zařízené prémiové dvoulůžkové pokoje se sat/TV, klimatizací, minibarem (vč. osvěžujících nápojů), vany nebo sprchy / WC. V malých plážových domcích na březích laguny Bali, pirátském přístavu „Tortuga Bay" nebo na okraji tropického deštného pralesa. Dvoulůžkové pokoje Premium (A2A), cca 25m². Rodinné pokoje Premium (A4A), cca 33m² se separátním dvoulůžkovým pokojem s patrovou postelí (90x200 cm). Maximální počet osob nesmí
být překročen. Stany (B2Z, B3Z, B4Z) pro 2-4 osoby: velice příjemné stany jsou vybaveny matracemi, elastickými prostěradly, polštářky a lehkými pokrývkami. V hale je k dispozici sociální zařízení (sprcha/
WC). Povlečení je připraveno ve stanech a hosté povlékají sami. Nekuřácké apartmány: moderně a komfortně zařízené, s kabel. TV, vanou/sprchou, WC, fénem. Obývací pokoj s pohovkou na spaní a jídelním koutem, kompletní kuchyně (sporák, trouba, chladnička, kávovar, topinkovač, rychlovarná konvice), 1 dvoulůžkový pokoj,1Tropical Islands pokoje
malý dvoulůžkový pokoj s balkonem. 3-pokojové apartmány (F1F/F2F/F3F/F4F): pro 1-4osoby. 4-pokojové apartmány (F4G/F5F/F6F): pro 4-6 osob, 1 dvoulůžkový pokoj navíc. Apartmány jsou vzdáleny ca
15 min. jízdy autem od objektu Tropical Islands.

Stravování: Premium pokoje, stany: snídaně formou bufetu nebo polopenze formou bufetu.

Apartmány: bez stravování. Snídani lze objednat v Tropical Islands za poplatek. Obědy a večeře v gastronomických zařízeních na místě za poplatek.

Wellness: za poplatek (u kódů A - premium pokoje v ceně):
Tropical Islands: saunovací komplex s kamennou saunou (cca 90°C), parní lázeň z drahokamů (cca 45°C), stromová sauna (cca 90°C), 3 vířivky (cca 38° C) s masážními tryskami, fitness a různé relaxační
procedury. Tropical Islands
Zábava: za poplatek: večerní show na scéně Wayang (cca 15€/dosp., cca 10 €/děti (6-14,99let), prohlídky.
Služby v ceně: v případě denní vstupenky (S 92114 C) na osobu pro apartmány (vstup garantován do 11 hod.), kterou je nutné si povinně objednat (jednorázová platba): do Tropického světa je možno po dobu svého objednaného pobytu vstupovat a opouštět jej podle obsazenosti. Časově neomezený pobyt v ‚běžné otevírací době, šatna, parkoviště.
Parkování: v ceně.
Příjezd vlakem: nejbližší nádraží Brand cca 5 km.
Domácí zvíře: ne.
Cena ubytování zahrnuje: apartmány: elektřinu, vodu, topení, závěrečný úklid, veškeré prádlo (první sada). Na místě se platí: při příjezdu host obdrží čipový náramek, na kterém se po dobu pobytu
zaznamenávají všechny dodatečné služby. Při odjezdu se všechny dodatečné služby na místě vyúčtují.
Příjezd/minimální délka pobytu: apartmány: denně/2noci. Stany, premium pokoje:denně/1 noc. Žádné pobyty v termínech 20. 12.-1. 1. 2015 a 16. 10.-1. 11. 2015.
Začátek/konec nájmu: 16.00/11 h.
Platba kartou: VISA, American Express.

Tropical Islands info + vstupy Tropical Islands ubytování

Info + vstupné        Ubytování

 

Stany pro 2-4 osoby - od 1.706,-Kč/os. (1x nocleh, 2-denní vstup, bufetová snídaně)

 

Pokoj PREMIUM - od 3.273,-Kč/pokoj (1x nocleh, 2-denní vstup, bufetová snídaně, sauny, fitness)

 

Do 28.2.2015 navíc časová sleva 10% z ubytování.

 

Tropical Islands - stany

Pokoje PREMIUM

Pokoje PREMIUM

 

Pokoje PREMIUM

Pokoje PREMIUM


 


Jak je aquapark daleko od Prahy?

Je to asi 280km, cca 3,5h autem.

 

Kolik se vejde lidí do aquaparku?

Uvádí, že najednou 6.600 lidí, ale nebojte, to se stává výjimečně.


Dá se přímo uvnitř koupit něco k jídlu?

Ano, a nejenom k jídlu. Je tu nákupní ulička, kde si můžete koupit i plavky, pokud je zapomenete nebo např. vybavení na potápění.


Můžeme si vzít s sebou do aquaparku jídlo a pití?

Ano, můžete. U kasy Vás nebudou prohledávat.  Vemte si věci jako když jdete na dovolené na pláž.


Je možné si uschovat věci v nějaké skřínce?

Samozřejmě, hned u vstupu je velká šatna a bezpečnostní skříňky, kam si můžete své věci uschovat.

 

Můžeme do Tropical Islands přijet kdykoliv nebo se někdy zavírá?

Aquapark je otevřen 365 dní v roce 24hod denně.

 

Co když se rozhodnu v aquaparku přespat na pláži?

Pokud se rozhodnete v resortu zůstat přes noc bez zajištění ubytování, zaplatíte při odchodu 15,-EUR za další den.

 

Když přijedu do parku až odpoledne, jak dlouho může v něm zůstat, abych neplatila za další noc?

Příplatek 15,-EUR se Vám načte automaticky na čip v 03:00h. Pokud to stihnete odjet dříve, za další den neplatíte.

 

Jaké jsou možné typy ubytování v Tropical Island?

Nejlevnější jsou klasické stany 2-4 lůžkové vybavené matracemi a lůžkovinami. Cena je aktuálně 24,5EUR za osobu vč. pobytu 2.den v aquaparku. Komfortnější variantou jsou stylové chatky, kde je cena od 49EUR dle umístění a vybavení (s možností 1přistýlky).

 

Kde se dá nejlépe přespat na lehátku?

Spát se dá na lehátkách na pláži u Jižního moře nebo u laguny  Bali. Za 2,-EUR Vám půjčí matraci. Spacák nebo deku je nutné mít vlastní.

 

Je voda v bazénech slaná a kolik má stupňů?

Ne, není. Teplota se pohybuje mezi 28-32st. Vzduch podle období a denní doby 25-29st.

 

Jak je to s kouřením,  je  možné si někde zapálit?

Ano, pro kuřáky je vyhrazena místnost (naproti thajské restauraci).

 

Kolik se tam pohybují ceny za jídlo a pití?

Ceny hlavních jídel se pohybují od 8EUR (špagety), pití cca 2-3EUR, pivo 3EUR. Pozor, platí se záloha za sklenice, při vrácení Vám bude odečtena. Vše se platí najednou při odchodu po předložení čipových hodinek.

 

Co se dá během dne v Tropical Island dělat, je tam něco pro děti?

V aquaparku najdete dětský koutek o rozloze 4000m2 (nyní zdarma), kde je spousty zábavy a akcí. Dále tobogánová věž (vstup 4,5EUR/den, stačí přiložit čip v hodinkách), minigolf (3,5EUR), horolezecká stěna, let balónem (12,-EUR) a další...


Je v Tropical Island WI-FI?

Ano, celý areál má bezplatné připojení na web přes WI-FI.