Zábavní park LEGOLAND v Německu nabízí spoustu úžasných atrakcí určených nejenom pro nejmenší, ale i pro dospělé. Park se dělí na Miniland, Město rytířů, LEGO X-TREME, Země dobrodružství a LEGO City. Můžete si např. udělat řidičský Lego-průkaz, rýžovat zlato, projet Safari tour jeepem, zahrát si na archeology v dunách písku nebo navštívit Lego fabriku, kde každý obdrží kostičku právě vyrobeného lega. Nechybí horské dráhy, jízdy na vlnách, projížďky vláčkem kolem parku či návštěva otáčející se rozhledny. Jako lovec draků můžete zkrotit ohnivého draka, jako mořský badatel zkoumat žraloky a rejnoky v podvodním světě - kam se vydáte a v jakém pořadí, to určuje každý sám. Ještě více legrace pro děti a relaxace pro rodiče nabízí prázdninová vesnička LEGOLAND. Přímo vedle parku mohou hosté přenocovat. Dobrodružná hřiště, minigolf, pestrý zábavní program a idylické jezero s písečnou pláží navodí tu správnou dovolenkovou atmosféru. K dispozici jsou dětské kočárky přímo v parku, které si můžete na celý den zapůjčit. Přímo u vchodu, najdete největší LEGO® obchod na světě.

Spousta dalších překvapení na Vás čeká ve stále populárnějším Legolandu ....


Otevírací doba parku v roce 2018 ZDE

Legoland se letos otevírá 24.3.2018 a jeho sezóna končí až 4.11.2018

Park je otevřen každý den od 10hodin a zavírá podle období v 18h, 19h, 20h nebo ve 22h (některé prázdninové soboty) - atrakce zavírají o 1h dříve

V Legolandu můžete zažít i spousty tématických akcí. Přesné termíny najdete ZDE


Vzdálenosti:

* z Prahy - 470km    * z Brna - 670km  * z Českých Budějovic - 420km   * z Ostravy - 830km


NOVINKY 2018

LEGOLAND® Pirate Island Hotel

Pouze deset minut pěšky od parku LEGOLAND® najdete od začátku sezóny 2018 nový LEGOLAND Pirate Island Hotel ve kterém je rušno i po uzavření parku. Hotelový areál se podobá živému obchodnímu přístavu. Fasáda obou budov připomíná ubytování pirátů vyrobené z vraků lodí. Středem ostrova je pirátská loď, která zakotvila v přístavu, na kterou mohou malí piráti vylézt, klouzat se po ní a hrát si.

V láskyplně tematizovaných pokojích vaše pirátské dobrodružství pokračuje. Pusťte se do hledání pokladů mezi dřevěnými plaňkami, pirátskými tapetami a mnoha modely LEGA® a vytvořte si vlastní kreace LEGA®.

Kdo se po náročném dni plném dobrodružství potřebuje posilnit, najde chutné občerstvení a nabídku pirátských jídel v nové restauraci "Pirate Tavern".

Jste připraveni na nová dobrodružství? Zarezervujte si váš nocleh v Pirate Island Hotel včetně 2denního vstupu do parku.

The Great LEGO® Race

V jízdní části Project X v tematické oblasti LEGO® X-TREME bude jízda na horské dráze ještě více vzrušující, protože nyní máte možnost zažít během jízdy jedinečné dobrodružství ve virtuální realitě. Nastupte do závodního auta, nasaďte si virtuální brýle a už začíná napínavá honička. Ve 360stupňovém světě LEGA pojedete rychlou závodní jízdu proti figurkám LEGA jako je faraón, surfařka, čaroděj a kapitán pirátů. Nejedná se přitom pouze o ostré zatáčky, ale jede se v rychlém tempu nahoru a hned zase dolů. Kdo tento závod vyhraje, zůstane napínavé až do konce. Držíme vám palce!

 

LEGO® NINJAGO® 4D Movie

Výstava modelů LEGO® STAR WARS™ MINILAND

 

 

NOVINKY 2016

1) V části MINILAND bylo postaveno 5 největších mrakodrapů na světě v měřítku 1:150. Nejvyšší budova na světě Burj Khalifa v Dubaji tak vyčnívá oproti jiným stavbám až do výšky přes 5metrů (skutečná velikost 828m).2) Premiéra nového 4D filmu "A New Adventure", exkluzivně promítané pouze v LEGO Studiu.


3) Přibude i nové ubytování ve Feriendorfu - Hotel Drachenburg 4* - Tento "Dračí hrad" bude spolu s hotelem Rittenburg, Königsburg a apartmánovými bungalovy opět velmi oblíben, proto doporučujeme včasnou rezervaci, zejména o víkendu a v období svátků.


 

 

NOVINKY 2015

Novinka 2015


NOVINKY 2014


- Nově otevřený hotel KONIGSBURG s 56-ti LEGO® tématickými pokoji (cca 30 m2 pro 4 osoby) a 12-ti pokoji (cca 40 m2 až pro 5 osob)

- Nová výstava modelů STAR WARS


- Nový film v Lego studiu


NOVINKY 2013

Interaktivní atrakce formou "střílečky" v egyptském stylu s názvem "Temple X-pedition". Užijete si období faraonů a pyramid!


Tempel X-pedition


NOVINKY 2012

Park slaví 10. narozeniny a jako dárek přichystal 22m vysokou novou atrakci "Létající Ninjago".


NOVINKY 2011

Star Wars MINILAND - impozantní více než 2m LEGO modely, které si můžete nově od června 2011 prohlédnout na 140m2 plochy.

Čínský národní cirkus - "PANDA" - od 2.6.-11.9.2011 - v Lego Aréně si nenechte ujít toto fasinující představení.

24 nových prázdninových domů v egyptském stylu - od dubna 2011se můžete ubytovat v přilehlé "Prázdninové vesničce" v některém ze 72 superior rodinných pokojů ve stylu egyptských faraónů nebo Kleopatry.

Spousty nových doprovodných programů, show a zábavy během dne


Novinky 2009 - 2010

LEGO Svět pod vodou
Poprvé v Německu žije v novém světě pod vodou 1.000 ryb společně s fascinujícími modely z více než milionu LEGO kostiček. Prožijte v obřím krytém akváriu napínavou dobrodružnou cestu na mořské dno, až do potopeného města Atlantis. Na cestě Vás budou doprovázet žraloci, rejnoci a rozmanité tropické rybičky. Jen velcí odvážlivci přijdou blíž k mořským obyvatelům do 8 m dlouhého skleněného tunelu. Nově otevřeno od 21.května 2009.

4D-Film „Bořek stavitel
Všichni fanoušci Bořka Stavitele (v němčině „Bob der Baumeister) mohou svého hrdinu zažít na vlastní kůži od 4. dubna 2009 v LEGOLANDu. Novým 4D-filmem provází diváky Bořek a jeho přátelé po stavbě obrovské horské dráhy a ohromuje diváky v LEGO Studios smyslovým prožitkem ve čtvrté dimenzi. 4D je zkrátka zážitek po celém těle. Kromě Bořka stavitele se můžete těšit na další 2 projekce.

Ubytování v prázdninové vesničce - Feriendorf

Přímo vedle Legolandu byla v roce 2008 otevřena prázdninová vesnička s ubytováním v chatičkách pro 2-6 osob. Každý pokoj je jinak tematicky laděný (tematika rytíř, pirát, dobrodruh, závodník). Ve vesničce najdete restauraci, recepci, obchod, několik dětských hřišť. Ubytování možno kdykoliv i na 1den.


Odkazy:

Feriendorf -  prázdninová vesnička v blízkosti parku

Zájezdy do Legolandu - výběr zájezdů podle zaměření a doby pobytu

Fotogalerie fotek - podívejte se na galerii fotek, než vyrazíte do parku

www.legoland.de - oficiální stránky parku

Mapa parku - interaktivní mapa


Otevírací doba - otevírací doba v Legolandu (přes léto 10-18hod)


Tipy na výlet:

• Muzeum hracek v Norimberku • www.spielzeugmuseum-nuernberg.de
• Baumwipfelpfand / procházka v korunách stromu • www.baumwipfelpfad.de
• Pullman City / westernové městečko • www.pullmancity.de
• Märchenwald Isartal / zábavní park• www.maerchenwald-Isartal.de
• SkylinePark Bad Wörishofen • www.skylinepark.de
• Olympiapark / Olympijský stadion • www.olympiapark.de
• Muzeum BMW v Mnichově • www.bmwmuseum.de
• Zámek Neuschwanstein / pohádkový zámek Ludvíka II.Bavorského • www.neuschwanstein.de
• Garmisch-Partenkirchen / místo, kde se odehrává každoročně Turné čtyř
můstku, rodiště R.Strausse
• Zugspitze / nejvyšší hora Německa (2962 m.n.m.) – z města jezdí zubačka na vrchol • www.zugspitze.de 


Datum Název Dnů Doprava Cena
Ostatní zájezdy do Legoland SRN
15.04.2022 Legoland 1den 1.800Kč 1 Autobus 1 800
04.06.2022 Legoland 1den 1.800Kč 1 Autobus 1 800
10.06.2022 Legoland a ZOO s delfíny 2 Autobus 4 600
16.06.2022 Legoland 2-denní vstup 2 Autobus 4 500
11.07.2022 Legoland 1den 1.800Kč 1 Autobus 1 800
29.08.2022 Legoland 2-denní vstup 2 Autobus 4 500
24.09.2022 Legoland 2-denní vstup 2 Autobus 4 500

 

Platí se na místě ještě nějaké další vstupné za atrakce?

 

V ceně vstupenky je vstupné na veškeré atrakce. Jsou výjimky, např. pokud budou chtít děti absolvovat autoškolu s německým instruktorem, tak toto osvědčení se platí. Klasické atrakce zdarma. Nezapomenout ale vzít dostatek peněz na dárky pro děti, a na jídlo v restauracích či fastfoodech.

 

Můžeme si vzít s sebou jídlo a pití do parku?


Poslední dobou je tolerováno jídlo a pití, které si člověk s sebou vezme do batohu.

 

Jak je daleko prázdninová vesnička od Legolandu?

 

5min. pěšky, auto můžete nechat na bezplatném parkovišti ve vesničce.

 

Kdy se mohu jít ubytovat?

 

Recepce je otevřena od 07:30 do 22:00 hod. Vaše pokoje jsou pro vás připraveny od 16:30 hod. Pokud přijedete dříve, můžete si své věci od 09:00 do 16:00 hod. nechat v opatrování u přepážky Gäste Service u hlavního vchodu do Legolandu. Pokud přijedete později než v 18:00, je nutné toto ohlásit na recepci. V den odjezdu by Vaše pokoje měly být opuštěny do 10:00 hod.

 

Jak je postaráno o malé děti?

 

Po předchozím nahlášení je možné mít v pokoji k dispozici dětskou židličku, přebalovací pultík, dětskou vaničku, ohřívač kojeneckých lahví a dětskou postýlku. O miminka a malé děti je postaráno také v parku. V HiPP Baby Service nabízí HiPP rozsáhlé služby pro matku a dítě. Pro miminka a malé děti je k dispozici široká nabídka výrobků a dětské stravy, poradenský servis zdarma. HiPP Servis najdete v tématickém okruhu IMAGINATION u DUPLO hřiště u restaurace Pizza Manie. Mimoto jsou všechny toalety v parku vybaveny přebalovacím koutkem.

 

Je možné platit kartou?

 

Ano, v parku i ve vesničce. V areálu Legolandu je Vám k dispozici bankomat Sparkasse, který najdete po levé straně za vstupní branou parku.

 

Je povoleno v parku kouřit?

 

Legoland je od sezony 2008 nekuřácký. Přesto můžete kouřit u označných kuřáckých ostrůvků. Legoland Feriendorf je také nekuřácký, kouřit je zde povoleno pouze na terase restaurace.

 

Je povoleno vzít do Legolandu psa?

 

Psi do parku nemohou, ani malého vzrůstu. Psí útulek je sice k dispozici, ale záleží na aktuální obsazenosti a nemusí všem vyhovět.

 

Kdy je nejlepší jet do Legolandu?

 

Ve všední dny nejsou fronty na atrakce a stihnete toho víc než o víkendech a svátcích, kdy počítejte s frontami na nejnavštěvovanější atrakce. O prázdninách není velký rozdíl v návštěvnosti mezi víkendem a všedními dny.

 

Pro více informací nám prosím napište dotaz mailem