Sinsheim

Navštěvujete-li rádi technická muzea, nesmíte vynechat technické muzeum v německém Sinsheimu. Je to obrovské technické muzeum, kde se můžete blíže seznámit s exponáty z předválečného období až po moderní stroje a to z oboru letectví automobilismu i vojenské techniky. V muzeu je i 3D kino, dětské hřiště a možnost občerstvení. Návštěvu muzea lze pojmout jako náročnější jednodenní výlet. Autobusový zájezd vám ušetří síly věnovat se pouze tomuto největšímu soukromému muzeu v Německu. Nejzajímavější na expozici je to, že můžete do mnoha exponátů, zejména letadel až do trupů. Pokud máte rádi techniku, nenechte si prohlídku muzea v Sinsheimu ujít. Dozvíte se mnoho zajímavého a poučného.


Technické muzeum Speyer

Technické muzeum Speyer bylo založeno v roce 1991. Dnes vystavuje více než 3000 exponátů, které jsou umístěny jak venku (100 000 m2) , tak i v hale (15 000 m2) . Vystaveny tu jsou letadla, vesmírné raketoplány, vrtulníky, auta, vlaky, ponorky apod. Nejzajímavější exponáty jsou raketoplán Buran, letadlo Antonov An-22, ponorka U9 a letadlo Boeing 747. Netradiční je expozice s historickými varhanami a dalšími zajímavými hudebními nástroji. Oblíbená je také sbírka historických hasičských vozů. Součástí areálu je i 3D IMAX kino s plátnem o rozměrech 22 x 27 m. Technické muzeum Speyer ročně navštíví více než půl milionu lidí.


Muzeum Porsche

Muzeum bylo umístěno ve Stuttgartu, protože právě zde založil Ferdinand Porsche legendární automobilku. Muzeum bylo založeno v roce 1976 a původně stálo v blízkosti továrny Porsche. Prostory však postupně přestaly vyhovovat rozšiřující se expozici. V roce 2008 byla postavena nová budova, která vypadá jako částečně levitující bílý monolit. Oficiálně bylo nové Muzeum Porsche otevřeno 31. ledna 2009.

Muzeum Porsche zaujímá plochu 5600 m2 a vystavuje přibližně 80 vozů. Jsou zde vystaveny např. modely 356, 550, 911, 917 i některé technické vymoženosti, které sestrojil Ferdinand Porsche na počátku 20. století. Součástí expozice je také výstava Idea Porsche, Historie Porsche a různé tématické "ostrovy". Muzeum Porsche je živým muzeem. Všechny modely jsou funkční a občas se některé propůjčují na závody. Podle ředitele muzea jsou vozy Porsche stvořeny k jízdě a ne k pouhému vystavování.V dalších letech se má expozice rozrůstat. Mimo výstavních prostor nabízí budova restauraci s kavárnou, malý obchod, firemní archiv, knihovnu se třemi tisícovkami knih a konferenční prostory.

 

Odkazy:

www.museum-sinsheim.de - oficiální stránky

Mapa parku - interaktivní mapa

Galerie fotek - obrázky z parky

Otevírací doba - otevírací doba v parku

IMAX 3D - plán 3D pořadů

 Datum Název Dnů Doprava Cena
Ostatní zájezdy do Muzea Sinsheim